ul. Nowy Świat 58A, Warszawa
tel. 22 826 45 02 // 22 826 23 10

Leczenie kanałowe zęba

11 sie, 2022 | admin | No Comments

Leczenie kanałowe zęba

Leczenie kanałowe zębów wielu kojarzy się z ogromnym bólem i ostatecznością w przypadku ubytków. Jednak czym tak naprawdę jest to leczenie? Na czym polega i jaki jest jego cel?

Leczenie kanałowe jest konieczne w przypadku, kiedy miazga zęba została uszkodzona nieodwracalnie. Wówczas należy usunąć uszkodzone tkanki, wykonać dojście do kanałów korzeniowych, dokładnie je oczyścić i wypełnić plastycznym materiałem.

Oczywiście ten opis to duży skrót przebiegu leczenia, gdyż w rzeczywistości jest to jeden z najbardziej zaawansowanych zabiegów stomatologii zachowawczej. Kiedyś kojarzył się z ogromnym bólem oraz koniecznością „zatruwania zęba”. Obecny łatwy dostęp do znieczulenia, a także o wiele bardziej zaawansowane techniki zabiegów stomatologicznych, mają na celu zapewnić jak największy komfort pacjenta podczas leczenia.

Podejrzenie zniszczenia miazgi zęba może wzbudzać ogromny ból. Tego typu dolegliwości mogą utrudniać sen i normalne funkcjonowanie. Stomatolog stawia diagnozę na podstawie zdjęcia rentgenowskiego, które pozwala zobaczyć wnętrze zęba. Celem leczenia kanałowego jest oczyszczenie zęba z bakterii, zabezpieczenie go i odbudowa estetyczna, a także oczywiście pozbawienie pacjenta męczącego bólu.